ben de kim oluyorum...

 

1978 Ankara doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kimya Yüksek Lisans eğitimini tamamladım. İlk olarak Şişecam Arge’de başlayan kariyerime çeşitli firmalarda Teknik Satış Uzmanı olarak devam ettim. 2018 yılı itibari ile kurumsal hayatımı noktaladım ve kimya sektöründeki kariyerime sadece Teknik Danışmanlıklar vererek devam etmekteyim.

kimya-icon.png

ben de kim oluyorum...

eko.png

 

​2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün organize ettiği Permakültür Tasarım Sertifika eğitimi aldım. Türkiye’de ilk topluluk destekli tarım hareketini başlatan Kır Çocukları grubunun parçasıyım. Kendi doğal sabun, kozmetik ve temizlik malzemelerimi üretmeye ve paylaşmaya devam ediyorum. 

ben de kim oluyorum...

 

siddeT.png

Parçası olduğum ekolojik topluluklardaki arkadaşlarımın önerisiyle 2012  yılında Şiddetsiz İletişim ile tanıştıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ile barış içinde bağlantı kurmayı keşfettim. Şiddetsiz İletişim’in Türkiye’nin farklı illerine ulaşması için İzmir, Çanakkale, Ankara ve Gaziantep’te seminerler organize ettim. Türkiye’de ilk defa yapılan IIT (International Intensive Training) 9 günlük uluslararası Şiddetsiz İletişim organizatörlerinden biriyim.

2015 yılından başlayan Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmen aday yolculuğumu Mart 2019’da tamamladım. Uluslararası Şiddetsiz İletişim Merkezi Sertifikalı Eğitmeni olarak Şiddetsiz İletişim ile değişen hayatımın bana kattığı cesaret ile Şiddetsiz İletişim’i çeşitli atölye çalışmaları ile paylaşmaktayım. İç barış için empati, hayat geçişlerinde kendimize anlayış, romantik, aile ve iş ilişkilerinde barış dili konularında çalışmalar sunuyorum. Şu an Almanya-Bremen’de eşim ile birlikte yaşıyorum ve burada bir şirkette Şiddetsiz İletişim Eğitmeni olarak çalışıyorum. Hayatım Çanakkale’deki köy evim, İstanbul ve Bremen arasında geçiyor.

ben de kim oluyorum...

 

Şiddetsiz İletişim yolculuğumda aldığım eğitimlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz             >

hakkımda neler söylediler...

 

Eğitimin son günü çakal ve zürafa kulaklarını taktığımızda yanımdaydın ve bana inanılmaz destek oldun. O günün akşamında çalışmada bahsi geçen kişi ile 4-5 saat muhabbet ettik. Karşılıklı konuştuk, güldük, sarıldık, ağladık. O kişi benim görümcem ve 10 yıllık ilişkimizde ilk defa mümkün olduğunca önyargısız konuşmaya başladım. İlk defa karşı tarafta benim kafamdakinden bambaşka bir hikaye olabileceğine dair bir umutla başladım. Sesin, yüzün, tavrın, şefkatin hep gözümün önündeydi, sanki yanımdaymışsın sanki elini tutuyormuşum gibi konuştum. Ve inanılmaz bir hikaye ile karşılaştım. Kafamdaki senaryodan o kadar uzaktı ki inanamadım. Biraz üzgünüm hala, başka insanlarla olan ilişkilerimde bugüne kadar kaybettiklerimin yasını tutuyorum belki. Ama bundan sonrası için hala umudum var. Bana bu umudu verdiğin için çok içten çok derin şükran hissediyorum.Çok teşekkürler. 

HG, İstanbul

hakkımda neler söylediler...

 

Azerbaycan 8 haftalık Şiddetsiz İletişim'e Giriş Semineri sayesinde kendimle, insanlarla iletişimde yumuşak bir dil deneyimledim. Kendimle bağlantı, öz şefkat, empati gibi konularla tanıştım. Özgen 8 haftalık seminer süresinde her zaman her katılımcı ile Şiddetsiz İletişim Dili ile bağlantıya geçiyordu. Hiç bir zaman bir öğretmen imajına girmedi, bizlerden biri olarak eğitimi sunması beni çok rahat ettirdi. Bu eğitim bana kendimle bağlantı, duygularım ve ihtiyaçlarımla tanışmam konusunda katkıda bulunmuştur.

MF

hakkımda neler söylediler...

 

Şiddetsiz iletişimi nasıl öğrenirim şehir dışına da çıkamam nasıl yaparım diye düşüncelerdeyken Özgen'nin online eğitim davetini gördüm. Tam da oğlumla ev içinde bir savaşın ortasındaydım ve eğitimin adı Çocukların Dilinden Anlasaydık'tı. Çalışmadan sonra oğlumla olan iletişimimize sihirli bir değnek deydi sanki. Özgen ve Özenç Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. 

AH, Malatya

OZGN_serit.png