top of page

ben de kim oluyorum...

 

2012’de içinde bulunduğu ve parçası olduğu ekoloji topluluklarından duyduğu Şiddetsiz İletişim ile 2013’te tanıştı. 2014 yılından beri Türkiye’nin çeşitli illerinde Şiddetsiz İletişim eğitimleri organize etmektedir. 2016 yılında Türkiye’de ilk defa düzenlenen IIT (Yoğunlaştırılmış Şiddetsiz İletişim Eğitimi) organizatörlerinden biridir.

2018 yılından beri Türkçe konuşan ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan katılımcılarına online kısa dönem ve uzun dönem programlar sunmaktadır. 2019 yılından itibaren diğer eğitmen arkadaşları ile birlikte hazırladıkları Şiddetsiz İletişim Yıllık Programı 100’den fazla öğretmene ulaştı. 2022 yılı itibari ile bu öğretmenler arasından davet ettikleri 5 kişilik ekibi mentörlük vererek destekliyor ve Öğretmenlerle Deneyim Buluşmaları organize ediyor.

2019 yılında sertifika sürecini tamamlayarak Şiddetsiz İletişim Sertifikalı Eğitmeni olan Özgen, şu an Türkiye’deki 11 sertifikalı eğitmenden biridir

.

2019-2022 yılları arasında kurumlarda Şiddetsiz İletişim’i hayata geçirme niyeti ile Almanya’da bir şirkete danışmanlık vermiştir. Buradan kazandığı bilgi ve deneyimle Türkiye’de çeşitli kurumsal firmalarda danışmanlık yapmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir. 

2019 yılında işbirliği içerisinde olan topluluklarda Şiddetsiz sistemler kurmak niyetiyle Şiddetsiz İletişim Online Alıştırma Akşamlarını başlatmıştır. Niyeti Şiddetsiz İletişim pratik etmek olan organizasyon herkesin ulaşabileceği bir kol mesafesinde olmaya özen göstererek toplumun farklı kesimlerinden 5000’den fazla kişiyi ağırlamıştır. Her yıl organizasyon içinde çalışmaya gelen bugüne kadar 12 kişiye Şiddetsiz İletişim’den ilhamla Şiddetsiz Organizasyonlar kurma konusunda deneyim sağlamaktadır. Bunlara ek olarak yurtdışından gelen 15 ten fazla yabancı eğitmeni de Türkiye topluluğu ile buluşturmuş ve yeni öğrenmeler ve yeni deneyimler kazanma konusunda hem içinde iş üretenleri hem de Türkiye Şİ topluluğunu desteklemektedir.

2020 yılında Şiddetsiz İletişim Kitaplığı yayınevini kurucu ortakları ile birlikte kurmuş ve o günden beri gönüllü olarak kitaplığın finansal işlerini yönetmektedir. Şiddetsiz İletişim kitaplığı şu ana kadar 3 kitap ve 7 kitapçık basmıştır ve çatısı altında Türkiye’de şimdiye kadar yayınlanmış Şiddetsiz İletişim kitaplarını okuyucu ile buluşturmaktadır.

Bunlara ek olarak Özgen, Şiddetsiz İletişim öğrenmeye devam etmekte, bilgisi ve deneyimini katıldığı online ve yüzyüze eğitimlerle zenginleştirmektedir. En son 2022’de Almanya’da düzenlenen IIT’ye katılmış ve 18 farklı ülkeden 65 katılımcı ve 3 farklı ülkeden 5 eğitmenle öğrenme yolculuğuna unutulmayacak bir deneyim daha eklemiştir.

Çatışma ve anlaşmazlık halinde olan taraflara arabuluculuk desteği sunan Özgen, empatik koçluklarla topluluğunu, krurumsal eğitimlerle de kurumları desteklemektedir. Odağına Şiddetsiz Sistemler kurmak, işbirlikleri içine ve iş üreten tüm organizasyonlara Şiddetsizliği getirmek, güç ve ayrıcalıklar farkındalığı, romantik ilişkilerde barış ve öğrenme sistemlerinde kültürel değişikliği yaratmayı alan Özgen, Almanya’da eşi ve kedileriyle beraber yaşamaktadır ve kalbi her daim Çanakkale kırsalındaki evinde atmaktadır.

ben de kim oluyorum...

 

Şiddetsiz İletişim yolculuğumda aldığım eğitimlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz    

bottom of page